پرتوي از كلام رهبري


پرتوي از كلام رهبري

گزيده‏اي از سخنان مقام معظم رهبري (مدظله العالي(

* باندهاي بين‏المللي زر و زور براي تسلط بر منافع ملت‏ها، سازمان نظامي ناتو را تشكيل دادند و الان درصدد تشكيل ناتوي فرهنگي براي نابودي هويت فرهنگي و ملي جوامع بشري هستند.

* امروز جوانان اين مرز و بوم، با توان و دانش خود آرزوي به ظاهر دست‏نيافتني ساخت موشك و سلاح پيشرفته را در يك رزمايش بزرگ به نمايش گذاشتند. در حالي كه، در تمام آنها از جانب قدرت‏هاي بين‏المللي در مضيقه بوديم. (در ديدار با دانشگاهيان استان سمنان،(19/8/85)

* روحانيت آگاه و اصيل بايد بر مبناي پيامبر 9و روش علماي اسلام با خرافات خطرناك ادعاي برخي اشخاص درباره ارتباط با امام زمان (عج) و ارتباط با غيب شجاعانه و بدون ملاحظه مقابله كند. (در ديدار با علماي سمنان، 8/19 /85)

* وجود دولتي مردمي، پايبند به ارزش‏هاي ديني و كمربسته براي خدمت به مردم و در رأس آن رئيس‏جمهوري با شيوه و منش مردمي، با ايمان، ساده‏زيست، دلسوز، خستگي‏ناپذير از نقاط قوت نظام اسلامي در شرايط كنوني است.

* امروز نظام اسلامي از لحاظ ثبات سياسي، كار و تلاش خستگي‏ناپذير مسئولان و اعتماد مردم به آنان، شاخص‏هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي و منزلت اجتماعي در عرصه بين‏المللي در يكي از بهترين شرايط قرار دارد. (در ديدار با مردم گرمسار، 21/8/85)

* احتمال توطئه‏هاي سياسي بزرگ براي كمرنگ كردن آثار پيروزي حزب‏اللّه از جانب آمريكا و رژيم صهيونيستي بسيار محتمل است.

* اگرچه آمريكا و رژيم صهيونيستي تلاش دارند مانع از نفوذ معنوي ايران در منطقه شوند، اما در دوران جديد منطقه، جمهوري اسلامي ايران قدرت اصلي خواهد بود. (در ديدار با رئيس‏مجلس لبنان، (85/8/23

* در شرايطي كه استكبار جهاني بغض و كينه خود را با مسلمانان در اشكال مختلف حتي با شيوه‏هاي خشن و بي‏رحمانه ابراز مي‏دارد، برائت از مشركين و اعلام موضع مسلمانان در قبال اين رفتار، يكي از مسائل مهم در مراسم حج است.

* حج بهترين فرصت براي نزديكي بيشتر مسلمانان به يكديگر است، اما دشمنان تلاش دارند تا حج را به زمينه‏اي براي تشديد اختلاف‏هاي مسلمانان و رو در رو قرار دادن شيعه و سني تبديل كنند.

* در شرايطي كه دشمنان، اسلام را اصلي‏ترين مانع براي سلطه بر كشورهاي اسلامي و تسلط بر منافع آنها و ترويج فرهنگ خود مي‏دانند و با شيوه‏هاي استكباري و صهيونيستي با مسلمانان برخورد مي‏كنند، اين حق مسلمانان است كه نسبت به اين رفتار اعلام موضع كنند و بهترين مكان و زمان براي اين اعلام موضع ميقات عظيم امت اسلامي در حج است. )در ديدار با كارگزاران سازمان حج، (85/9/1